Lilia Sa

Posted by Veysel Değirmenci Lilia Sa için yorumlar kapalı

Lilia Sa

İncelemelere göre yetişkin bir kayak hocası arıyorduk. Ve Veysel, Erciyes’teki teftiş lideri olarak peşinen seçildi. Veysel Almanca ve Türkçe bilmesine ve öğrencinin İngilizce bilmesine rağmen etkileşim iyiydi.

Gece geç saatlerde müfettişe yazdım. Ve sabah 9’da zaten dağda bekliyordu.

Neşeli, iyimserlik dolu – mutluluğun rengi olan parlak sarı bir takım elbiseli olumlu duyguların havai fişekleri.

Ders parlak, akılda kalıcı ve iyi yapılandırılmıştı. Bir ısınma ile başladık, ardından bacakların doğru konumlandırılması, paten tekniği, paten elemanlarının kendileri. Bir saat sonra, eğitim parkuru, tek bir düşüş olmadan daha yüksek ve daha zor olana değiştirildi. Öğretmen her zaman teşvik etti, şaka yaptı, çok motive etti ve neşelendirdi. Dağda birçok kişinin (eğitmenler, asansör personeli, misafirler) Veysel’i selamladığını, ona sıcaklık ve saygıyla davrandığını ve bu sıcaklık ve samimiyetin öğrencilerine de yayıldığını fark ettim. Harika, faydalı ve olumlu derslerle dolu bir dersti. Evet, bu harika bir koç!

Eğitmen Salman’dan da bahsetmek isteriz. Ayrıca Carmen’den. Hem kayak hem de snowboard öğretiyor. Biraz İngilizce konuşuyor. Güvenilir, ilgili, profesyonel. Dersin bir saatinde çocuğu kendinden emin kayakla kayağa bindirdi. Pistteki diğer kayakçılarla çarpışmalara karşı korumalı (çok kalabalıktı). Instagram’dan diğer bazı eğitmenlerin çocukları nasıl tehlikeli bir şekilde sürdüklerini, çocuklara bakmadıklarını, çocuğu tereddütlülerin önünde tuttuklarını, ancak “slalomcular” ile yarıştıklarını gördüm. Salman, bir öğrencinin emniyet ve emniyetinin çakmaktaşıdır. Harika teknik direktör! Ve çok önemli olan, bir çocuğu kaymakla emanet edilebilecek bir Kişi.

Ve kiralama noktası hakkında birkaç söz. Süper sorumlu ve güvenilir Vera ve Ruslan’a sorunu eğitmenlerin zaman pediyle, ayakkabılarla çözdükleri ve bir milyon soruyu sabırla yanıtladıkları için çok teşekkürler. Envanterin mükemmel kalitesi için ekipman seçiminde yardımları için yerel adamlara teşekkürler.

(Orijinal)
Мы искали инструктора по лыжам для взрослого по отзывам. И заранее выбрали Veysel как лидера отзывов в Эрджиес. Хотя Veysel говорит по немецки и турецки, а ученик по английски – взаимопроникновение было хорошим.

Я написала инспектору уже поздно ночью. А в 9 утра он уже ждал на горе.

Весёлый, полный оптимизма – человек- фейерверк позитивных эмоций в ярком жёлтом костюме цвета счастья.

Урок был яркий, запоминающийся и хорошо структурирован. Начали с разминки, потом правильная постановка ног, техника катания, сами элементы катания . Через час учебную трассу уже сменили на высокую и более сложную, без единого падения. Все время учитель подбадривал , шутил, очень мотивировал и поднимал настроение. Я заметила, что многие на горе ( инструкторы, сотрудники подъемников, гости) здороваются с Veysel , относятся к нему с теплотой и уважением и эта теплота и радушие распространяются и на его учеников. Это был замечательный , полезный и полный позитива урок. Да, это супер- тренер!

Также хотели бы сказать также об инструкторе Салмане. Тоже из Кармен. Он учит и лыжи и сноуборд. Говорит немного по английски. Надёжный, заботливый, профессионал. За один час урока он поставил ребенка на лыжи с уверенным катанием. Оберегал от столкновений с другими лыжниками на трассе ( было очень многолюдно). Я видела как опасно катают детей некоторые другие инструкторы с Инстаграм, не смотря на детей , проводя ребёнка перед носом у неуверенных, но мчащихся “слаломистов” . Салман – это кремень надёжности и безопасности ученика. Отличный тренер! И , что очень важно, Человек, которому можно доверить катание ребёнка.

И пару слов о пункте проката. Огромное спасибо супер ответственным и надёжным Вере и Руслану за решение вопроса с накладкой времени тренеров, с обувью, за терпеливые ответы на миллион вопросов. Спасибо местным ребятам за помощь в подборе оборудования, за отличное качество инвентаря.