Telefon

+90 (532) 355 08 13

AÇIK SAATLER

Hafta içi: 08:00 – 19:00
Cumartesi: 08:00 – 20:00
Pazar: 08:00 – 20:00

ADRES

Kayseri Develi Yolu Tekir Kapı Otopark Alanı No:39, Erciyes
Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri

Özel Kayak Dersi

Author

Özel Kayak Dersi

Karmen olarak deneyimli eğitmenlerimizden özel kayak dersleri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geçin

Kayak Sporunun Faydalarının Farkında mısınız?

1. Koordinasyonu geliştirir.

Uzmanlar kayak sporunun çocuklar üzerinde çok büyük faydaları olduğunu açıklıyor. Çocuğun kas ve kemik gelişimi için çok faydalı bir spor olan kayak, aynı zamanda çocuğun dikkat dağınıklığı sorunu yaşamaması için çok büyük fayda sağlıyor. Kayak sporu yapan çocuklar hatalarından ders almayı öğrenirler ve özgüvenleri gelişir. Dengeyi öğrenen çocuk hayatında da daha dengeli ve kararlı olacaktır. Kayak yapan çocuğun bedensel ve ruhsal farkındalığı büyük ölçüde artar. Kayak pistleri çocuğun yeni arkadaşlar bulması ve sosyalleşmesi için ideal bir alandır. Kayak sporu ile sporu eğlenceli hale getiren çocuk spor yapmayı sevmeye başlar.

2. Dengeyi geliştirir

Kayak sporunun altın kuralı dengedir. İnsan için de hem ruhsal hem fiziksel anlamda en önemli unsurlardan biri dengedir. Genç yaşlarda kayak sporuna başlayanlar denge kontrolü konusunda diğerlerinden çok daha fazla avantajlı oluyor. Kaslar henüz gelişim aşamasındayken denge sağlayan hareketleri öğrenen ve buna göre gelişim gösteren çocuklar, dengeli karaktere sahip olup gelecekte başarıya daha kolay ulaşan bireyler haline geliyor.

3.Kardiyovasküler gelişim sağlar

Spor yapmaya genç yaşta başlamak şüphesiz ki bireyler için büyük bir avantaj. Ülkemizde genç yaşlarda daha çok futbol ve basketbol ağırlıklı bir yönlendirme mevcut. Oysa ki kayak ve snowboard çok daha farklı yararları beraberinde getiriyor. Kardiyovasküler sisteme iyi gelen, esnekliği artıran, vücuda güç veren kayak sporu eğlenceli olmasıyla da çocukların yaparken en çok keyif aldığı sporlar arasında başı çekiyor.

Özel Kayak Dersi