Telefon

+90 (532) 355 08 13

AÇIK SAATLER

Hafta içi: 08:00 – 19:00
Cumartesi: 08:00 – 20:00
Pazar: 08:00 – 20:00

ADRES

Kayseri Develi Yolu Tekir Kapı Otopark Alanı No:39, Erciyes
Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri

Kayak ve snowboard pistlerinde kayak yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Author

Kayak ve snowboard pistlerinde kayak yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Karmen olarak deneyimli eğitmenlerimizden özel kayak dersleri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişime Geç

Kayak ve snowboard pistlerinde kayak yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Efsane Veysel Hocadan Öneriler

1) Pistlerde kayak yaparken kayak ve snowboard ekipmanlarımızı ve bağlarımızı kontrol etmeliyiz, kayağımızı taşırken bağlardan tutarak taşıyalım, omzumuza takmayalım çünkü kayak çelikleri boynumuza zarar verebilir.
2) Kayak & snowboard ayakkabılarımızı ve kıyafetlerimizi, eldivenlerimizi, kasklarımızı ve kar gözlüklerimizi kontrol etmemiz gerekiyor.
3) Özellikle cep telefonlarımızı kaybetmemek için telefonumuzu yarım metre elastik ve ip benzeri bir malzeme ile kayak montumuza bağlamamız gerekiyor çünkü kayak montlarında cep telefonlarının kaybolma ihtimali çok yüksek. telefonumuzla konuştuğumuzda güvenle kaybolmak.
4) Kayak & snowboard pistlerinde kayak yaparken eğim seviyesi farklılıklarının uygunluğuna dikkat etmeliyiz.
5) Kayak merkezlerindeki kayak & snowboard pistlerine gitmeden önce mutlaka otellerden pist haritasını almalı ve aldığım andan itibaren okumalıyız.
6) Kayak pistlerinde kayak yaparken cep telefonlarımızı kullanmayalım, acil bir aramamız gerekirse kayakçıların kaymadığı alanda cep telefonlarımız ile iletişim kurabilirsiniz.
7) Pistte kayarken sağa sola bakmayalım, dikkatimizi dağıtmayalım, önümüze bakalım.
8) Kayakçıların yoğun olduğu pistlerde hızlı kaymayalım
9) Kayak tekniklerini uygularsak reflekslerimizi, ayak tabanlarımızı, dizlerimizi ve vücut hareketlerimizi kullanma şeklimizi, koordinasyonumuzu ve becerimizi bilmiyorsak yavaş yavaş kayalım.
10) Pistlerde yoğunluğun olduğu bölgelerde seyrek olan alanlarda kayak yapalım
11) Sisli, yoğun kar yağışı ve fırtınalı havalarda, kayak mesafemizi en az 10 metre ötede görebilmek, (gondol) (telesiye) (tipar) (teleski) mekanik tesislerin direklerini görebilmek ve ses yayınını duyabilmek için kayak yapalım. pistlerde ses ve müzik yayını varsa kaçmayalım pisliği kaybetmeyelim kaybolmayalım
12) Kayak & snowboard pistlerinde oturup sohbet etmeyelim
13) Pist emniyetine ve uyarı ve ikaz işaretlerine uyalım
14) Pistlerde yetersiz kaldığınızda veya piste çıktığımızda bir problem olduğunda, kayak yapamadığınızda ilk yardım 155’i arayın, size yardımcı olunacaktır.
15) Kar kırıcıların (sinoturakların) pistleri ezdiği kayak & snowboard pistlerinde kayak yapalım
16) Kayak tekniği ve performans refleks tekniği olmayan kişi ve kişiler için, örneğin derin karda ve buzlu yamaçlarda, karın kar kırıcılar (sinotraklar) tarafından ezilmediği yamaçlarda kayak & snowboard pistlerinde kayak yapmayalım. huysuz kar örtüsü ve dışbükey, her zaman dışbükey çukur, engebeli parkur alanları.
17) Kayak pistlerinde güvenlik ağlarının olduğu ve pistlerin sağ ve sol güzergâhlarını gösteren işaretlerin olduğu alanlarda her zaman yamaçlarda kayak yapalım.

Kayak ve snowboard pistlerinde kayak yaparken nelere dikkat etmeliyiz?